Келд Бранструб, семінар на тему “Методи селекції Бакфаст”

ГО “Спілка бджолярів України Бакфаст” запрошує відвідати 23 лютого 2019 р., об 11.00 семінар «Методи селекції Бакфаст, критерії оцінки племінних сімей» за участю відомого датського селекціонера  Келда Бранструба – Keld Brandstrup, (Breeder code KB), Denmark, який довгий час спільно працював з Братом Адамом в абатстві Buckfast в Англії.

Келд Бранструб Семінар Методи селекції Бакфаст, критерії оцінки племінних сімей
Семінар Методи селекції Бакфаст, критерії оцінки племінних сімей. Келд Бранструб

Адреса проведення заходу

Семінар буде проходити  в сесійній залі Бориспільської районної ради за адресою  вулиця Київський шлях, 74, Бориспіль, Київська обл. 

Вартість

Організаційний внесок-150 грн.

Тематика семінару

Виступ Келда Бранструпа буде базуватись на попередньо заданих йому питаннях:

 • чи можна на сьогодні вести селекцію Бакфаста без вливання інших порід? використовуючи маток Бакфаст контрольованого спаровування різних заводчиків?
 • якщо приливати іншу породу, то як на Вашу думку це робити?  Яку схему краще використовувати ?  Від F-0 до позначки В. 
 • на які господарські ознаки звертати увагу в першу чергу? Чи є якісь відпрацьовані шаблони зв’язків між певними характеристиками? Якщо є, то які саме? 
 • відбір батьківських сімей  для подальшого  розведення ?
 • які характеристики краще передаються через батьківську лінію а які через материнську лінію? Чи існує якась закономірність?
 • чи використовується підбір материнських та батьківських ліній на основі їх родоводів для подальшої селекції. Або за основу беруться бажані або необхідні характеристики їх сімей?
 • ізольовані облітнікі, які є нюанси? Мінімальна відстань для отримання допустимої або повної ізоляції на воді та суші. Яку кількість батьківських сімей потрібно використовувати для насичення облітника трутнями при використанні наземного облітника з умовною ізоляцією 3 км до найближчої сусідньої пасіки на якій розташовані 20 сімей?
 • чи повинні бджоли в родині з маткою Бакфаст контрольованого спарювання мати однаковий окрас тергітів?
 • чи практикується в селекції Бакфаст використання маток вільного спаровування, сім’ї яких мають високі характеристики, чи можливо закріпити ці характеристики використовуючи не плідних маток від них і застосовувати до них контрольоване спарювання?
 • у Україні спостерігаються не поодинокі випадки захворювання бджіл Бакфаст на аскосфероз, як справи з цією хворобою в Європі? Чи ведеться якась робота з відбору сімей з підвищеною стійкості Бакфаст саме до цієї хвороби?
 • яким маткам віддаєте перевагу для ведення селекції – ШО чи з облітника?
 • яку кількість сімей бажано використовувати для виявлення кращої матки контрольованого спарювання однієї комбінації, скільки часу на це йде?
 • Buckfast бджолярі в Європі, хто вони, чому вони вибирають бджолу Бакфаст. Який відсоток пасічників Бакфаст у Європі, які інші бджоли тримають у Європі в %.

Контакти організаторів

Для уточнення деталей, чи додаткової інформації щодо семінару телефонуйте. Вальчук Сергій 097-86-47-562

Коротка довідка:

Келд Бранструп - Keld Brandstrup, (Breeder code KB), Denmark
Келд Бранструп – Keld Brandstrup, (Breeder code KB), Denmark

Келд Бранструп – Keld Brandstrup, (Breeder code KB), Denmark.

Відомий датський селекціонер,  входить до складу Датської Медової Ради, є головою Датської Асоціації Комерційних Пасічників.

Кар’єра Келда Бранструпа як пасічника, почалася  на початку 1980-х років. Серйозно захоплюючись бджільництвом, він створив високопрофесійну комерційну компанію по бджільництву. Компанія має 450 вуликів і робить 25-30 тонн меду в рік. Багаторічна співпраця з братом Адамом на початку своєї кар’єри дала Келду Бранструпу величезний інтерес до бджільництва і як наслідок цього, розведення і селекція бджіл тепер домінують в діяльності компанії. Бджолині матки Бакфаст, яких розводить Келд Бранструп відповідно до принципів брата Адама, мають попит у бджолярів, університетів і дослідників по всьому світу.

kb vulyky

 

Оцінка публікації
Оцініть цей допис
[Total: 4 Average: 4.5]
сподобалось - поділіться

6 Відповісти на “Келд Бранструб, семінар на тему “Методи селекції Бакфаст””

 1. Компанія має 4500 вуликів і робить 25-30 тонн меду в рік, Це по 5 кг меду на сімю. а пасічніки купуйте чужих маток, займайтесь їх виведенням, і чекайте від них великих медозборів.

  1. Намного важнее для нас не количество собранного меда компанией Келда Бранструба, а тот факт, что они смогли только за счет селекции увеличить медосборы в 2,5-3 раза. ,

 2. Вітаю!
  У більшості європейських заводчиків бакфаста, не має великих власних пасік, але вони успішно проводять селекцію. Наскільки я розумію, завдяки ранньому тестуванню маток ще в нуклеусах. Мені здається, що це найважливіше запитання, як проводиться таке раннє тестування?
  – Які з якостей і яким чином можна протестувати, ще в нуклеусах?
  – Яка структура, послідовність і правила відбору племінної матки?
  – як в нуклеусах протестувати дочок племінної матки, після вільного спарювання на місцевому трутні?

  1. запишіть ці питання, сподіваюсь часу вистачить на запитання і відповіді, і після виступу Вам ніхто не завадить їх задати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.